Wycieczka szkolna do Starachowic

W dniu 24 stycznia 2018 r. uczniowie klas młodszych oraz starszych wybrali się na wycieczkę do Starachowickiego Centrum Kultury aby obejrzeć spektakle teatralne przygotowane przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

Mali widzowie obejrzeli spektakl pt. ,,Kuba i Buba”, natomiast starsi brali udział w scenicznej interpretacji kultowej powieści Ferenca Molnára Chłopcy z Placu Broni. Uczniowie bliżej poznali perypetie grupy chłopców walczących o słynny plac po obu stronach barykady. Wraz z bohaterami mogli przenieść się w świat dziecięcych zabaw i fantazji oraz  uczestniczyć w dręczących ich rozterkach i wyborach. Zapewne każdego wzruszyła  postać Erna Nemeczka, chłopca, który w obronie własnych przekonań poświęca to, co dla niego najcenniejsze - życie.
Spektakl dostarczył naszym uczniom wielu estetycznych wrażeń oraz pozytywnych przeżyć.

Przed przybyciem do Centrum Kultury uczniowie klas IV-VII udali się do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej pt.: "Nie święci garnki lepią". Mieli okazję sprawdzić się w roli "pierwotnych garncarzy". Glina okazała się wspaniałym materiałem do lepienia nie tylko naczyń, ale też figurek zwierząt, itp. Mogli ugniatać, wałkować, dolepiać, wygładzać... Nikt z  garncarzy nie zwracał uwagi na brudne ręce, najważniejsza była świetna zabawa połączona z nauką.