Dziecięca Piłka Ręczna

W roku szkolnym 2017/2018 PSP w Jeziorku przystąpiła do II edycji programu „Dziecięca Piłka Ręczna. Programem zostały objęte klasy I-III szkoły podstawowej.

Szkoła została doposażona w niezbędne pomoce potrzebne do gry w piłkę ręczną tj. piłki, bramka, znaczniki do wyznaczania pola gry. Uczniowie klas I-III w ramach lekcji wychowania fizycznego uczyli się oraz doskonalili umiejętności gry w mini piłkę ręczną.  W dniu 17 kwietnia 2018 roku na hali sportowej w Nowej Słupi odbyły się powiatowe rozgrywki w „Dziecięcą Piłkę Ręczną”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Mateusz Dwojewski, Diana Świderska, Joanna Mikulko Tatiana Metryka, Piotr Matysek.  Wiktor Kurpiński, Mateusz Kupisz , Tomasz Dyk. Do rozgrywek przystąpiło 11 szkół  z powiatu kieleckiego. Mimo zaciętej gry naszych piłkarzy ręcznych,  nieudało się przejść do finału. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w rozgrywkach.