Lekcja otwarta w oddziale przedszkolnym Ob

Dnia 28 października 2021 roku w oddziale przedszkolnym 0 B odbyły się otwarte zajęcia edukacyjne dla nauczycieli z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku.

Celem przeprowadzonych zajęć było poznanie zwierząt mieszkającycch w lesie oraz ich sposobów przetrwania zimy. Podczas zajęć dzieci zobaczyły jak wyglądają leśne zwierzęta i wysłuchały ciekawych informacji na ich temat.  Wspólnie z nauczycielem ustaliły, które z nich zapadają w zimowy sen, a które są aktywne przez cały rok. W celu utrwalenia zdobytej wiedzy dzieci wykonywały zadanie interaktywne na monitorze, a na zakończenie układały puzzle przedstawiające zimowe śpiochy.

Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o różnorodne metody oraz formy pracy, które zostały dobrane do potrzeb oraz możliwości poszczególnych dzieci w grupie, a także zgodnie z planem pracy Rady Pedagogicznej na rok szkolny 2021/2022.