,, NOC MUZEÓW”

Dnia 17 maja uczniowie kl. VIII w ramach projektu: ,,Wirtualne Muzeum Wyobraźni” wraz z koleżankami i kolegami z Zespołu Szkół w Bodzentynie uczestniczyli w XVI edycji Nocy Muzeów w Krakowie. Tegoroczne motto przewodnie obchodów brzmiało ,,NATURALNLnie”. Program przedsięwzięcia był niesamowicie imponujący dla wszystkich uczestników zważywszy na późne godziny zwiedzania od 19.00 – 1.00 oraz bardzo dużą liczbę zainteresowanych . Pierwszym punktem naszego programu było Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie - al. Jana Pawła II 39, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wystawę prac studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego; Młodzi Artyści – obrazy Sary Kaliny, a także wziąć udział w Warsztatach dla dzieci i młodzieży (Szkoła Matematyki Alfa) i doświadczenia lotnicze przygotowane przez zespół specjalistów z Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteo . Największą atrakcją było zwiedzanie kabin wybranych eksponatów, w tym Jak-40 i Mi-8.

Kolejny punkt programu było Muzeum Narodowe w Krakowie gdzie obejrzeliśmy galerię „Broń i Barwa w Polsce”, wystawę czasowa: Andrzeja Wajdy - ,, Kino w Muzeum – Wajda”. Pokaz filmu: Dyrygent (97 min), prelekcja Urszula Wolak (sala „U Samurajów”), Pokaz obrazu Leonarda da Vinci: Dama z gronostajem , Wystawę czasową: Czarno na białym. 200 lat rysunku w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Performens taneczny: Moore. Rzeźba w tańcu, taniec w rzeźbie. Na zakończenie naszej wycieczki odwiedziliśmy Krakowski Rynek.

Noc Muzeów dostarczyła wszystkim niesamowicie dużo pozytywnych emocji i wrażeń. To była jedna z najpiękniejszych wspólnie spędzonych nocy w Krakowie.