Promocja projektu budowy boiska

Sportowa Polska - program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - GRUPA I  - zadania przyszkolne 2019

Informacje ogólne o zadaniu inwestycyjnym

Całościowa nazwa zadania

Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Jeziorku

Informacje dotyczące zadania inwestycyjnego

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Jeziorku na działkach nr: 511,512,513/4,509/1. Przebudowa obiektu umożliwi organizację zajęć wychowania fizycznego na nowoczesnym i spełniającym najwyższe standardy obiekcie sportowym. Pozwoli mieszkańcowi miejscowości oraz gminy na rozwój zainteresowań sportowych, spędzanie czasu wolnego w sposób aktywny. W chwili obecnej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku znajduje się boisko trawiaste, które wymaga przebudowy, w celu dostosowania do istniejących standardów. Plac ten określany jest „boiskiem” tylko z uwagi na znajdujące się na nim bramki do piłki nożnej. Boisko wielofunkcyjne umożliwi wykorzystanie go do wielu różnych gier zespołowych m.in. do koszykówki i siatkówki co na istniejącym boisku trawiastym jest niemożliwe. Obecny stan boiska nie spełnia oczekiwań mieszkańców pod względem funkcjonalności i użyteczności w kontekście rozwoju turystyki, kultury i sportu. Po przebudowie boiska wielofunkcyjnego w okresie wiosenno – letnim, oraz wczesnojesiennym większość zajęć będzie się mogła odbywać właśnie na nim. Przedmiotem przebudowy jest boisko wielofunkcyjne z urządzeniami związanymi z funkcją obiektu (chodnik, oświetlenie, wyposażenie sportowe, ustawiana lekka trybuna stalowa, piłkochwyty).

Przedmiotem inwestycji jest również wykonanie skoczni do skoku w dal, rzutni do pchnięcia kulą, dojazdu serwisowego/ dojścia do boiska oraz wykonanie małej architektury składającej się z koszy na śmieci i ławek parkowych.

Informacja dotycząca sposobu utrzymania i wykorzystania efektu rzeczowego zadania inwestycyjnego

Na boisku pracować będzie co najmniej dwóch trenerów posiadających kwalifikację z poszczególnych dyscyplin sportowych (piłka siatkowa, koszykowa, ręczna, nożna, badminton) oraz odpowiednie przygotowanie pedagogiczne. W dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 16.00 obiekt będzie wykorzystany przez Publiczną Szkołę Podstawowa w Jeziorku. W soboty i  niedziele oraz po godzinie 16.00 w dni robocze boisko będzie do dyspozycji na zajęcia pozalekcyjne Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku, Szkoły Podstawowej w Mirocicach, Szkoły Podstawowej w Woli Szczygiełkowej, Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jeziorku oraz indywidualnych użytkowników.

Tytuł projektu:

Modernizacja boiska i doposażenie Szkoły Podstawowej w Jeziorku

Opis projektu:

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do infrastruktury sportowej oraz zwiększenie wykorzystania nowoczesnych metod nauczania w Szkole Podstawowej im. św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku. Zakres projektu obejmuje:

1. modernizację boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku
  2. zakup pomocy dydaktycznych, wyposażenia do pracowni matematycznej i przyrodniczej.

Realizacja w/w działań  umożliwi wprowadzenie do placówki nowych metod prowadzenia zajęć (m.in. zajęcia metoda eksperymentu, zajęcia w terenie), zwiększy wykorzystanie technologii TIK w procesie nauczania, poprawi dostęp do nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz infrastruktury sportowej. Projekt zakłada realizację szeregu spójnych ze sobą działań obejmujących kompleksowe roboty modernizacyjne oraz zakup niezbędnego sprzętu, pomocy dydaktycznych, umożliwiających rozwój oferty edukacyjnej.

WSKAŹNIKI:

1. Potencjał wspartych obiektów infrastruktury w zakresie opieki nad dziećmi lub infrastruktury edukacyjnej [osoby] – 105.
  2. Liczba wspartych obiektów infrastruktury edukacji ogólnej [szt.] – 1;
  3. Liczba projektów, w których sfinansowano koszty racjonalnych usprawnień – 1;
  4. Liczba obiektów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami-1.

Cele projektu oraz zaplanowane w nim do realizacji działania sa zgodnie z celami szczegółowymi wyznaczonymi dla 7 Osi Priorytetowej RPO WŚ 2014-2020 oraz z celami szczegółowymi Działania 7.4. Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej - Poprawiona dostępność infrastruktury szkolnictwa zawodowego oraz szkół. Projekt jest ujęty w Programie Rozwoju Oświaty w Gminie Nowa Słupia w latach 2016-2022 (str. 62,64). Projekt będzie realizowany na obszarze rewitalizacji (projekt został ujęty w LPR str. 152,153). Całkowita wartość projektu wynosi: 658 146,38 zł w tym dofinansowanie: 460 702,46 zł.

Przedmiotowy projekt jest bezpośrednio komplementarny z przedsiewzięciem pn. ,,Rozwijamy kompetencje kluczowe w Szkole Podstawowej w Jeziorku" planowanym do realizacji przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka. Projektem zostanie objęta SP w Jeziorku realizowanym w terminie od 01.12.2019r. do 30.06.2021r. Projekt będzie miał na celu wzrost kompetencji kluczowych matematyczno-przyrodniczych, informatycznych i językowych u 30 uczniów i 5 nauczycieli. W jego ramach planuje się zrealizować dodatkowe zajęcia wyrównawcze i rozwijające z zastosowaniem narzędzi TIK z matematyki, informatyki, języka angielskego, przyrody, języka polskiego. Uczniowie uczestniczący w projekcie zwiększą swoje kompetencje kluczowe potrzebne w dalszej nauce i rynku pracy, a także w bliższej perspektywie uczniowie osiągający słabsze wyniki mają szanse na ich poprawienie na koniec roku.

Trwałość projektu jest zagwarantowana stabilnością instytucjonalną i finansową Stowarzyszenia, które posiada zdolność organizacyjną (kadrę) oraz doświadczenie do utrzymania i zarządzania projektem przez co najmniej 5 lat.

Okres realizacji projektu:                        Numer naboru

od 2019-07-01 do 2021-03-31                           RPSW.07.04.00-IZ.00-26-215/18