Baba Jaga wyrusza do Torunia...

Kolejna podróż świętokrzyskiej czarownicy rozpoczęła się od wizyty w szkolnej stołówce, gdzie dzieci z grupy przedszkolnej 0a wraz z Paniami z koła gospodyń "Jezioraneczki" piekły pierniczki. Było to wprowadzenie w  kulturę następnego regionu do którego wyruszamy.

Pierniczki są najsłynniejszym produktem wytwarzanym w Toruniu. Tradycja wypieku w mieście Kopernika tych aromatycznych ciastek jest niemal tak długa jak historia Torunia. Żaden z turystów zwiedzających miasto Toruń nie może wyjechać z niego bez tradycyjnego piernika. Przedszkolaki przygotowały też coś od siebie – przepiękną laurkę z podziękowaniami dla pań z koła gospodyń wiejskich „Jezioraneczki”. Panie nie kryły swego zadowolenia. Podczas pieczenia pierników było zabawnie i pysznie J.