Podsumowanie Innowacji pedagogicznej ,,Podróże Baby Jagi”.

Podróże Baby Jagi dobiegły końca, czas odpocząć. W myśl zasady ,,Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”, postaramy się jeszcze bardziej doceniać naszą ,,Małą Ojczyznę”.

Z odwiedzanych miejsc, Baba Jaga przywoziła małe pamiątki. Próbowała różnych smakołyków, przymierzała ludowe stroje, słuchała legend i muzyki, podziwiała piękne budowle i krajobrazy, poznawała zwyczaje panujące w odległych zakątkach Polski.

W efekcie przeprowadzonej Innowacji pedagogicznej, dzieci:
- Poznały poszczególne regiony naszego kraju;

- Poznały nazwy miast i rzek Polski;

- Zdobyły wiedzę na temat położenia geograficznego poszczególnych miast Polski;

- Poznały kulturę, tradycje i obyczaje naszej ojczyzny;

- Poznały charakterystyczne skarby, symbole, legendy, potrawy i stroje ludowe poszczególnych regionów Polski;

- Oglądały architekturę i zabytki poszczególnych miast;

- Zwracały uwagę na różnorodność krajobrazu;

- Doskonaliły kompetencje językowe;

- Słuchały pieśni i piosenek wywodzących się z konkretnego regionu Polski;

- Tańczyły do piosenki ,,Zasiali górale owies”;

- Dowiedziały się, że w stolicy naszego kraju były produkowane auta (Warszawa i Syrena);

- Rozwijały umiejętności plastyczne, konstrukcyjne i kulinarne;

- Włączyły się w akcję charytatywną (Kiermasz bożonarodzeniowy).

Wychowawcy dziękują Rodzicom za wsparcie, za rogale świętomarcińskie i obwarzanki krakowskie, oraz za oscypki i korbacze. Dziękujemy Panu Dyrektorowi za możliwość realizacji Innowacji. Dziękujemy paniom z KGW Jezioraneczki za poświęcony czas, wskazówki i pochwały w czasie pieczenia pierników. Szczególne podziękowania składamy dzieciom, które z prawdziwą radością przeżywały każdą Podróż.

Na zakończenie, wszyscy uczestnicy Innowacji otrzymają pamiątkę – okolicznościowy magnes na lodówkę i krówki opatowskie.