Wyścig kolarski „Szukamy Następców Świętokrzyskich Olimpijczyków” w Kielcach

60 zawodników wzięło udział piątek siódmego października 2022r. w wyścigu kolarskim dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą „Szukamy Następców Świętokrzyskich Olimpijczyków”.

W wyścigu rywalizowali kolarze z klas IV - VIII. Byli to zawodnicy trenujący w szkółkach kolarskich, których na terenie województwa świętokrzyskiego jest piętnaście. Działają w ramach narodowego programu rozwoju kolarstwa, realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wśród nich zawodnicy ze szkółki kolarskiej w Jeziorku, którzy wystąpili w składzie: Mateusz Kupisz, Tomasz Dyk, Ksawier Marzec i Wiktor Kurpiński. W swojej kategorii pojechali bardzo dobrze, najlepszy z nich Mateusz Kupisz ukończył wyścig na piątej pozycji. Po przekroczeniu mety każdy zawodnik dostał pamiątkowy medal. Wręczali je nasz olimpijczyk Tomek Brożyna i Mariusz Witecki. Na zakończenie imprezy odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Miasta Kielce oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, który przyjechał oczywiście na rowerze.