Projekt "Rozwijamy kompetencje kluczowe w Szkole Podstawowej w Jeziorku"

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do projetu pn. "Rozwijamy kompetencje kluczowe w Szkole Podstawowej w Jeziorku" dofinansowanego przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 Europejski Fundusz Społeczny,  którego celem jest rozwijanie kompetencji cyfrowych oraz umiejętności korzytania z technologii informacyjno – komunikacyjnej w procesie uczenia się uczniów z klas I-VIII, oraz szczególnym uwzględnieniem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w okresie od 01.08.2021 rok - 30.06.2023 rok poprzez organizowanie zajęć pozalekcyjnych dodatkowych. Na potrzeby realizacji projektu nasza szkoła zakupi sprzęt TIK do prowadzenia zajęć oraz wzbogaci ofertę edukacyjną szkoły i przyczyni się do wzrostu poziomu wiedzy i umiejętności wśród uczniów.

W ramach projektu zostaną zakupione : 28 zestawów laptopów z systemem operacyjnym, zestaw interaktywny, monitor interaktywny, kamera cyfrowa, wózek, szafa na laptopy, pomoce do robotyki, klocki konstrukcyjne LEGO BOOST, LEGO EDUCATION, edukacyjne klocki oraz zestaw do budowy robota.

Warto podkreślić, że ważną rolę w wykorzystaniu pomocy dydakycznych na zajęciach będzie pełniło oprogramowanie dołączone do sprzętu umożliwiającego nagrywanie oraz prowadzenia lekcji w celu późniejszego analizowania lub w ramach powtórki materiału.

Umowa o wartości 365 012,50 zł na w/w projekt została podpisana w dniu 31.05.2021 roku przez Prezesa Stowarzyszenia- Zdzisława Dudzica oraz Wiceprezes Stowarzyszenia - Renatę Saramak w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

Zaproszenie do udziału w projekcie

STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI DĘBNA I JEZIORKA zapaszą do udziału w projekcie pt. „Rozwijamy kompetencje kluczowe w Szkole Podstawowej w Jeziorku”.