Zaproszenie do udziału w projekcie

STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI DĘBNA I JEZIORKA zapaszą do udziału w projekcie pt. „Rozwijamy kompetencje kluczowe w Szkole Podstawowej w Jeziorku”.

Od 1 sierpnia br. W Szkole Podstawowej w Jeziorku realizowany jest projekt pt. „Rozwijamy kompetencje kluczowe w Szkole Podstawowej w Jeziorku”. Celem głównym projektu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych oraz umiejętności korzystania technologii informacyjno - komunikacyjnej w procesie uczenia się u 82 uczniów z klas I-VIII, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w okresie 01.08.2021-30.06.2023 poprzez organizowanie pozalekcyjnych zajęć dodatkowych, prowadzonych z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania i nowoczesnych narzędzi edukacyjnych (TIK) oraz e-podręczników (oprac. ze środków EFS, które zostały dopuszczone do użytku szkolnego przez MEN).

W ramach projektu planowana jest realizacja następujących działań skierowanych do dzieci:

• Zajęcia z matematyki z wykorzystaniem narzędzi TIK dla 4 gr.,
  • Zajęcia z języka angielskiego z wykorzystaniem narzędzi TIK dla 4 gr.,
  • Zajęcia z robotyki z wykorzystaniem narzędzi TIK dla 6 gr.,
  • Zajęcia z języka polskiego z wykorzystaniem narzędzi TIK dla 4 gr
  • Zajęcia z przyrody z wykorzystaniem narzędzi TIK dla 2 gr.
  • Zajęcia z biologii z wykorzystaniem narzędzi TIK dla 2 gr.
  • Zajęcia z chemii z wykorzystaniem narzędzi TIK dla 2 gr.
  • Zajęcia z fizyki z wykorzystaniem narzędzi TIK dla 2 gr.

Projekt zakłada również wsparcie nauczycieli poprzez organizację szkolenia z zakresu wykorzystania TIK w procesie nauczania oraz doposażenie placówki w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

W ramach projektu zakupiono:

• 2Laptop z systemem operacyjnym 28 szt.
  • Zestaw interaktywny 1 komplet 1
  • Monitor Interaktywny 1 szt. 1
  • Kamera cyfrowa 4K 1 szt.
  • Wózek, szafa na laptopy (metalowy, ładowanie 20 stanowisk) 2 szt.
  • Klocki konstrukcyjne LEGO BOOST 2 zestawy
  • LEGO EDUCATION WeDo 2.0 Zestaw Bazowy – 2 zestawy,
  • Klocki MINDSTORMS EV3, 45544, robot edukacyjny 2 zestawy 2
  • Ultimate 2.0 Makeblock – 2 zestawy
  • Kserokopiarka 1 szt.

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz ofertowy, który dostępny jest w sekretariacie szkoły lub do pobrania poniżej.

FORMULARZ DO POBRANIA W PLIKACH

Całkowita wartość projektu: 365 012,50 zł

Dofinansowanie: 318 312,50 zł

Projekt współfinansowany w ramach Regionalnego Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 -2020 w ramach Priorytetu 8 „Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo” działanie 8.3 „Zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego”, Poddziałania 8.3.3 „Rozwój edukacji kształcenia ogólnego w zakresie stosowania TIK (projekty konkursowe)”