Światowy Dzień Pluszowego Misia u przedszkolaków

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś. W przedszkolu, jak co roku święto pluszowego misia obchodzimy bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego ukochanego misia.

W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie dzieci opowiedziały historię powstania maskotki pluszowego misia. Wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki dla misia. Wszyscy uczestnicy bawili się przy misiowych przebojach. Ciekawą atrakcją była również fotobudka misiowa, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Ważnym punktem dnia stało się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ‘’Mój przyjaciel Miś”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci literaturą, której bohaterami są misie. Zadaniem przedszkolaków było przedstawienie postaci misia z przeczytanej książki. Zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk pana Dyrektora Zdzisława Dudzica, który czynnie uczestniczył w przygotowanym programie. Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka. Wszystkie dzieci na zakończenie spotkania otrzymały słodki upominek. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Bardzo dziękujemy wszystkim przedszkolakom i gratulujemy nagrodzonym w konkursie plastycznym.