Ślubowanie pierwszaków

Dnia 9 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość Ślubowania i Pasowania uczniów klasy pierwszej połączona z obchodami Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, przygotowana przez wychowawczynię pierwszaków, Panią Agatę Jaworską oraz nauczyciela historii Pana Marka Sieńka.

W uroczystości udział wzięli: dyrektor szkoły Pan Zdzisław Dudzic, ksiądz proboszcz Marian Jakubowski, ojciec Krzysztof wraz z nowicjuszem Mikołajem - oblaci ze Świętego Krzyża, przedstawicielka biura Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Krzysztofa Lipca Pani Barbara Czerwińska, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia Pan Andrzej Gąsior, radny i sołtys wsi Dębno Pan Stanisław Cisłowski, Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka z Panią Renatą Saramak, Radą Rodziców Oddziałów Przedszkolnych oraz Szkoły Podstawowej w Jeziorku, Koło Gospodyń Wiejskich Jezioraneczki,  licznie zgromadzeni rodzice oraz cała społeczność szkolna.
Uroczystość prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Joanna Mikulko i Diana Świderska.
O godz.9.00 w sali gimnastycznej w pełnej gali zgromadziła się klasa pierwsza. Odświętnie ubrani,  z uśmiechem na twarzach zaprezentowali  zebranym wspaniały program artystyczny. Uczniowie wykazali się duża wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi szkolnej nauki, zasad zachowania w szkole, na ulicy oraz symboli i barw narodowych, zdając pierwszy swój egzamin na ucznia.
Uczniowie ze starszych klas przybliżyli historię odzyskania niepodległości przez Polskę.
Całość uroczystości ubarwiły piosenki oraz piękny  taniec niepodległościowy ze wstążkami w kolorach barw narodowych wykonany przez dziewczynki z klasy I oraz uczennice klasy III i V.
Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły. Następnie na prośbę  Rodziców Pan dyrektor wraz z wychowawczynią,  Panią Barbarą Czerwińską oraz  Panem Burmistrzem Andrzejem Gąsiorem dokonali aktu pasowania.