XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła  uczestniczyła w akcji XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 7 października 2022 r. pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

W piątek po szkolnych salach "spacerowały" uczennice klasy 8, które sprawdzały poziom opanowania tabliczki mnożenia zarówno przez samych uczniów jak i przez pracowników szkoły.

Nie wiadomo dlaczego, ale co roku w naszej szkole tego dnia obawiają się prawie wszyscy. Dla każdego kto odpowiedział prawidłowo na zadane działanie czekała pamiątkowa naklejka. Ci, którym nie udało się odpowiedzieć prawidłowo, mają szansę poprawić swój wynik w drugim terminie. Mimo, iż w tym dniu jesteśmy "odpytywani", to dzięki fantastycznej atmosferze odpytujących - stres znika i pojawia się wielki uśmiech na naszych twarzach.