,,I Ty możesz zostać wolontariuszem" zajęcia warsztatowe.

Jakie są kwalifikacje do bycia wolontariuszem?

Serce, aby kochać i ręce, aby służyć.” (Matka Teresa z Kalkuty)

16 marca 2022 r. odwiedziły naszą Szkołę p. Monika Wilk i p. Dominika Borkowska z Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, które przeprowadziły warsztaty na temat wolontariatu dla uczniów klas III, IV, VI i VII.

W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się jakie cechy powinien mieć wolontariusz, czym wolontariat różni się od filantropii, kto może być wolontariuszem. Panie przedstawiły nam duże możliwości włączenia się w działania, gdzie czekają na naszą obecność i pomoc. Na miarę swoich możliwości możemy pomagać:

- w świetlicach,

- domach pomocy społecznej,

- hospicjum,

- ośrodkach dla osób niepełnosprawnych,

- schroniskach dla zwierząt,

- akcjach charytatywnych,

- kwestach, eventach, zbiórkach żywności i wielu innych.

Wystarczy ofiarować trochę naszego czasu, aby sprawić innym radość. My również dzięki pracy wolontariusza zyskujemy – rozwój swoich zdolności i umiejętności, poznanie nowych ludzi i satysfakcję, że zrobiliśmy coś dobrego. Wystarczy rozejrzeć się, aby dostrzec potrzebujących obok nas.

Dziękujemy.