Poczta Walentynkowa

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku także pamiętali o dnu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową. Przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała na holu na kartki. Każdy z uczniów naszej szkoły przez cały tydzień mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

W poniedziałek korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły uczennice z klasy IV. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Prócz uczniów kartkami obdarowani zostali także nasi nauczyciele.