,,Koncert dla Niepodległej"

11 listopada to szczególna data w polskim kalendarzu. W tym roku obchodziliśmy 103 lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Aby  godnie  uczcić rocznicę tego ważnego wydarzenia, 10 listopada społeczność  Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku  zgromadziła się na uroczystej akademii pt. „Koncert dla Niepodległej”.

Koncert dedykowany był wszystkim tym, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Przez wspólny śpiew uczestnicy wydarzenia chcieli też wyrazić radość, że żyjemy w wolnym kraju. Podczas koncertu uczniowie przypomnieli pieśni i piosenki, które śpiewano niegdyś w polskich domach, pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych, a także zaprezentowali współczesne utwory o charakterze patriotycznym. Każda klasa przygotowała jedną pieśń patriotyczną, którą wykonała na szkolnej scenie. Najważniejszą pieśnią wykonywaną podczas koncertu był „Mazurek Dąbrowskiego”, który zabrzmiał w naszej szkole punktualnie o 11.11 rozpoczynając uroczystość. Każdy przezentowany utwór poprzedzał krótki komentarz prowadzących uroczystość uczennic z klasy VIII.