Akcja ,,Szkoła pamięta"

Szkoła Pamięta to ogólnopolska akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym szczególnie wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły tradycyjnie włączyli się w tę akcję.

Klasa II i V wraz z nauczycielami Katarzyną Zakrzewską, Klaudią Jakubowską, Mileną Marzec i Markiem Sieńkiem odwiedzili Miejsca Pamięci Narodowej w najbliższej okolicy poświęcone powstańcom styczniowym i ofiarom pacyfikacji wsi Jeziorko z 1 maja 1943 r. Dzieci złożyły wiązanki, zapaliły znicze i modliły się za zmarłych.

Uczniowie klasy VIII pod opieką Dyrektora Szkoły Zdzisława Dudzica i nauczyciela Marka Sieńka odwiedzili cmentarz parafialny w Dębnie, gdzie zapalili znicze i modlili się za duszę byłej nauczycielki Szkoły w Dębnie Rozalii Marii Siewierskiej, zmarłej w roku 1918. Następnie na cmentarzu przykościelnym oddali hołd pamięci pomordowanym z rąk hitlerowskich mieszkańcom Dębna.

Uczniowie klasy I, III i V wraz z nauczycielami p.Małgorzatą Czernikiewicz, Agatą Jaworską oraz Klaudią Jakubowską wybrali się na wycieczkę do Nowej Słupi. Odwiedzili ważne miejsca pamięci narodowej: mogiłę na ,,Skałce" pomordowanych podczas II wojny światowej  mieszkańców naszej gminy, Cmentarz Wojenny żołnierzy którzy zginęli podczas I Wojny Światowej znajdujący się na cmentarzu głównym oraz pomnik poświęcony powstańcom przy kościele parafialnym. Uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć wszystkich  poległych.

Na szkolnym korytarzu umieszczono prace plastyczne upamiętniające akcję, które wykonali uczniowie klas II,III i VII podczas lekcji plastyki.