Jesienna wycieczka

W dniu 12 października przedszkolaki z oddziału 0a wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego ,,Pytlówka" w Tarczku.

W zgrodzie dzieci powitały indyki. W polu zadaniem maluchów było rozpoznawanie, nazywanie i zbieranie warzyw. Wiele przyjemności i radości sprawiło wszystkim karmienie kóz, owiec i krówki. Nie obyło się bez głaskania i przytulania. W stodole dzieci zobaczyły narzędzia, przedmioty i sprzęty, których używali nasi pradziadkowie. Nie zabrakło zabaw, ważenia i kupowania warzyw. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały smaki konfitur. Malowały farbami owoce. Przy ognisku piekły kiełbaski, miło spędzając czas. Zabawy w bawialni zintedrowały grupę, sprawiły radość i zadowolenie. Dzieci zachwycały się pięknem jesieni. Smaki i zapachy owoców i konfitur, przepiękne barwy jesieni szybko rozpoznawały, nazywały i czuły.