Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

W roku szkolnym 2018/2019 przedszkolaki z oddziału 0 c wzięły udział w ,,Ogólnopolskim projekcie rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami". Autorem projektu jest Aneta Konefał, a koordynatorem przedszkolnym - wychowawca - Katarzyna Metryka.
Organizatorem projektu jest Grupa MAC przy współpracy z wydawcą miesięcznika Bliżej Przedszkola oraz Wydawnictwa Dwukropek.
     Projekt polegał na czytaniu Małemu Misiowi Frankowi. Miś ten wędrował od domu do domu przedszkolaków, z dzienniczkiem ,,pod pachą". Zadanie dziecka polegało na opiekowaniu się Misiem, a zadanie rodzica - czytanie Misiowi na dobranoc. Po przeczytaniu/wysłuchaniu bajki, dzieci zostawiały Frankowi pamiątkę - odrysowywały swoją dłoń i wykonywały rysunek dla Misia, dotyczący wysłuchanej bajki.
     Dla dzieci była to wspaniała zabawa i nie mogły się doczekać, kiedy będzie ich kolej. Woziły Misia ze sobą na zakupy, kąpały, zasiadały do posiłku, a na noc - przykrywały kocykiem.
     Do udziału w projekcie zaprosiliśmy również gości, którzy z miłą chęcią czytali dla nas bajki i wiersze. Z zaproszenia skorzystali:
Pan Zdzisław Dudzic - Dyrektor PSP w Jeziorku
Pani Edyta Agatowska - Przewodnicząca Rady Rodziców
Pan Bartłomiej Guza - Koordynator z wydawnictwa MAC
Pani Kamila Jewiarz - Sekretarka PSP w Jeziorku
Pani Małgorzata Czernikiewicz - Nauczyciel
Pani Agata Jaworska - Nauczyciel
Pan Marek Telka - Nauczyciel
Pan Zbigniew Budziński - Nauczyciel
Pani Marta Raczyńska - Nauczyciel
Pani Katarzyna Zakrzewska - Nauczyciel
Pani Iwona Wilk - Nauczyciel
      Wszystkim gościom i rodzicom składamy serdeczne podziękowania za poświęcony czas i ciepłe słowa skierowane do dzieci z naszej grupy.