„Królowa” w Przedszkolu

Dnia 05 czerwca 2019r. w najmłodszym oddziale przedszkolnym gościliśmy Królową… Pszczół. Tak szanowanego gościa przywiozła do nas pani Anastazja Pokrzywa, która na co dzień opiekuje się pszczołami w swojej pasiece.

W czasie wizyty pani Anastazja Pokrzywa pokazała przedszkolakom młode pszczoły, które w obecności dzieci wygryzały się na świat. Zobaczyliśmy również akcesoria których pszczelarze używają w swojej pracy aby uzyskać miód.

Pani Anastazja w bardzo ciekawy sposób  opowiadał nam o życiu i zwyczajach pszczół, o zagrożeniach i chorobach czyhających na te pożyteczne owady, a także o zdrowotnych i smakowych właściwościach miodu.

W czasie spotkania dzieci były bardzo zainteresowane pracą przy pszczołach, chętnie przymierzały specjalny strój i pilnowały aby młode pszczoły nie oddaliły się zbyt daleko od swojej ramki.

Pani Anastazja, o swojej pasji, opowiadała w tak ciekawy sposób, że dzieci nabrały chęci aby w przyszłości też zostać pszczelarzem.

Serdecznie dziękujemy pani Anastazji za złożona wizytę.