Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Jeziorku uczciła to święto 22 stycznia, goszcząc w swoich progach bardzo wielu najmilszych gości. Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Dzieci z najmłodszych klas  i oddziałów przedszkolnych pięciolatków i sześciolatków przygotowały   wspaniałe   występy   artystyczne   przepełnione   radością,  śpiewem,   tańcem i muzyką. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i  dziadkom. To  przecież od  nich  dzieci  otrzymują  wiele ciepła i dobra,  za  które  warto i trzeba dziękować.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich gości przez Pana Dyrektora Zdzisława Dudzica, który wspaniałymi słowami opowiedział o ważnej roli najstarszych członków naszych rodzin w życiu każdego człowieka, a także złożył życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Zaproszenie przyjął Pan Wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior, który oprócz życzeń przygotował muzyczny upominek dla wszystkich zebranych. Wraz z naszą uczennicą klasy VII Marią Sadrak zaprezentowali dwa utwory muzyczne, zaraz po nich życzenia w formie wiersza wyrecytowała uczennica klasy V Zuzanna Rola.

Dzieci z rodzicami przygotowali również dla babć i dziadków słodki poczęstunek i cudowne laurki.