Koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej

15 stycznia 2018r. w naszej szkole odbył się kolejny występ muzyczny. Uczniowie wszystkich oddziałów przedszkolnych i klas I-VII obejrzeli i wysłuchali koncert w wykonaniu muzyków Filharmonii  Świętokrzyskiej. Tematem koncertu była ,,Muzykoterapia".

Podczas koncertu muzyka przeplatała się ze słowem prelegentki, która w ciekawy sposób opowiedziała o wpływie muzyki na koncentrację, mobilizację, kreatywność i wyobraźnię, a także o wykorzystywaniu muzyki do poprawy zdrowia.

Poprzez uczestnictwo w koncercie młodzi słuchacze mogli poznać nowe i przypomnieć sobie już wcześniej widziane i słyszane instrumenty oraz profesjonalnych artystów, którzy dzielili się swoją wiedzą, entuzjazmem i pasją do muzyki. Tego dnia na naszej szkolnej scenie zadebiutował fagot. Kilkoro uczniów wzięło czynny udział w koncercie poprze grę na instrumentach.

Wydarzenie to zostało sfinansowane ze środków Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku.