Realizacja projektu ,,International Education"

Koniec roku 2017 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku miał wymiar międzynarodowy. Dzięki wieloletniej współpracy naszej szkoły ze światową organizacją studencką AIESEC 04 grudnia 2017 przystąpiliśmy  do realizacji kolejnej edycji projektu pod hasłem przewodnim  ‘International Education’ (‘Edukacja międzynarodowa’).

W ramach tego projektu gościliśmy w szkole studentkę pochodzącą  Chin, a studiująca w Australii nauczanie języka angielskiego – Yuanian (Amelię) Lou.

Wolontariuszka przez kolejne trzy tygodnie aż do 22 grudnia prowadziła interaktywne warsztaty w języku angielskim prezentując swój kraj, promując naukę języków obcych oraz  tolerancję względem odmiennych kultur i narodowości.

Celem projektu International Education jest zwiększenie jakości edukacji poprzez dostarczanie praktycznych warsztatów, rozwijających umiejętności kluczowe, dzięki czemu uczeń jest dużo bardziej świadomy swoich celów personalnych i świadomie inwestuje swój czas w edukację, rozumiejąc jej wartość i cel.

Uczniowie naszej szkoły w czasie zajęć z wolontariuszką mieli okazję poznawać kulturę dalekiego wschodu, zwyczaje Chin, różnice między Europą a Azją. Dzięki temu dzieci stają się otwarte i tolerancyjne i otwarte wobec innych kultur. Wspólne przebywanie z gościem z tak egzotycznego kraju dostarcza uczniom wiele ciekawych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.

Wizyta studentki  pozwoliła uczniom sprawdzić ich umiejętności posługiwania się językiem angielskim i uświadomiła, jak ważną rolę język ten odgrywa w nawiązywaniu nowych międzynarodowych znajomości

Szkolnym koordynatorem projektu AIESEC jest nauczyciel języka angielskiego pan Marek Telka.