Koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej

20 grudnia 2017r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W świątecznie przystrojonej sali gimnastycznej uczniowie wszystkich oddziałów przedszkolnych i klas I-VII obejrzeli i wysłuchali koncert w wykonaniu muzyków Filharmonii  Świętokrzyskiej. Temat audycji brzmiał ,,Ocalić od zapomnienia".

Prelegentka w czasie swoich wystąpień zademonstowała zarówno wielkie bogactwo i różnorodność, jak i trwałość oraz ciągłość polskich tradycji, które warto pielęgnować i – zgodnie z przesłaniem całego koncertu – ocalić od zapomnienia.

Wszystko przeplatane było doskonałymi wykonaniami utworów muzycznych i pieśni ludowych z dawnych lat, które wydawały się być wiecznie młode. Nie zabrakło również tradycyjnych polskich najpiękniejszych na świecie kolęd.