Warsztaty malowania bombek choinkowych z Pracownią Artystyczną ,,AS"

Gdy za oknem pada śnieg, a na szybach pojawia się szron wszyscy zaczynamy myśleć o świętach Bożego Narodzenia. Aby lepiej poczuć atmosferę świąt, odbyły się w naszej szkole w dniu 20 grudnia 2017 r. warsztaty malowania bombek dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I – V. Podczas kreatywno – edukacyjnych warsztatów panie z pracowni artystycznej ,,AS" zapoznali uczestników z historią i etapami tworzenia ozdób choinkowych.

Uczniowie dowiedzieli się na czym polega technika dmuchania szklanych kul oraz etap srebrzenia bombek, które powstają prawie w magiczny sposób. Własnoręcznie wyczarowali piękne motywy na swoich bombkach, a na koniec spotkania zapakowali dzieła w eleganckie pudełka. Na szklanych kulach pojawiły się bałwanki, choinki, i wiele innych świątecznych symboli. Malowidła zostały obsypane kolorowym brokatem i nabrały świątecznego blasku. Do wspólnej zabawy dołączył również Pan dyrektor, który własnoręcznie udekorował swoją bombkę.