Przedstawienie jasełkowe

Tradycyjnie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole spotykamy się, by przełamać się opłatkiem i obejrzeć jasełka, przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku.  21 grudnia 2017r. o godzinie 12.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się nauczyciele, uczniowie, przedszkolaki, rodzice oraz zaproszeni goście.

Pan dyrektor Zdzisław Dudzic powitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności przybyłych gości: radnego powiatu kieleckiego - Marka Partykę, Księdza Proboszcza parafii Dębno - Mariana Jakubowskiego, radnego Jeziorka - Józefa Świetlika i Dębna - Jerzego Domańskiego, sołtysa Dębna - Stanisława Cisłowskiego, Radę Rodziców oraz Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka. Gorąco przywitał również przyjaciół i sponsorów szkoły obecnych na uroczystości.

Wszyscy, którzy przybyli na tę uroczystość do szkoły mieli okazję przeżyć wyjątkowe wydarzenie i w ten sposób przygotować się do zbliżających się Świąt.

Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali aż trzy prezentacje. Pierwszą z nich przedstawili uczniowie z klasy 0, drugia przygotowana została przez przedszkolaków, a trzecią zaprezentowali uczniowie klas III-VII.

W tym roku historię Bożego Narodzenia opowiedział wszystkim zebranym św. Eugeniusz de Mazenod, a pozostali aktorzy pięknie zaprezentowali swoje role i tym samym przenieśli nas w czasie do dnia, w którym narodził się Zbawiciel świata.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż obejrzane przedstawienia wywarły duże wrażenie i poruszenie, natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Niespodzianka oraz nagrody czekały także na uczniów, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie na ,,Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną” przygotowanym przez panią Agatę Jaworską. Nagrody laureatom oraz upominki wszystkim uczestnikom wręczał Pan Dyrektor wraz z przybyłymi gośćmi.

W świątecznej atmosferze odbyło się dzielenie opłatkiem, życzenia i wspólne kolędowanie. Pragniemy, aby ten radosny nastrój trwał nadal, a Nowy Rok 2018 przyniósł nam wszystkim wiele pomyślności, miłości, życzliwości i pokoju w sercach.