Warsztaty historyczne w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku- Kamiennej

12 grudnia 2017 roku  grupa 28 uczniów  naszej szkoły wzięła  udział w warsztatach historycznych i lekcji muzealnej organizowanej przez Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku- Kamiennej.

Tematyka warsztatów była poświęcona historii powstania warszawskiego. W specjalnie przygotowanej sali  uczniowie mieli możliwość bliskiego spotkania z historią w przyjaznej i interaktywnej formie. Dzięki  niekonwencjonalnym i nowatorskim metodom uczniowie wzięli aktywny  udział w zajęciach.

Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia wystawy Barwa i Broń XX wieku, która przedstawia uzbrojenie oraz umundurowanie pochodzące z czasów I i II wojny światowej oraz przedmioty codziennego użytku wykorzystywane przez żołnierzy w czasie służby.