,,W krainie bajtów" - spektakl profilaktyczny

Uczniowie klas I-VII oraz maluchy z trzech oddziałów przedszkolnych naszej szkoły wzięły udział wprzedstawieniu profilaktyczno-edukacyjnym pt. "W krainie bajtów". Spektakl zaprezentowała grupa teatralna "Inspiracja" z Krakowa.

"W krainie bajtów" to satyryczna opowieść o zagrożeniach wynikających z uzależnienia młodych osób od telewizji, Internetu i gier komputerowych. W czasie spektaklu dzieci wspaniale się bawiły, ale przede wszystkim uczyły się jak bezpiecznie i mądrze posługiwać się Internetem i unikać pułapek, które może on stwarzać. Uczniowie dowiedzieli się, że "surfując" w sieci można być narażonym, na wiele niebezpieczeństw. Teraz wiedzą, że nie należy: odpowiadać na nieznane maile, zdradzać swoich danych osobowych, siedzieć przy komputerze więcej niż 30 minut dziennie, zaniedbywać przyjaciół i swoich obowiązków.

Wydarzenie to zostało sfinansowane ze środków Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku.