Szkolenie z zakresu podstaw wolontariatu

Dnia 23 listopada br. w naszej szkole gościliśmy pana Damiana Zegadło, koordynatora Diecezjalnego Centrum Wolontariatu, który przeprowadził dla uczniów szkolenie z zakresu podstaw wolontariatu. Na spotkaniu z nim obecni byli uczniowie klas V-VII, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w zebraniach i akcjach charytatywnych naszego Szkolnego Koła Caritas.

Pan Damian w sposób interesujący przedstawił idee wolontariatu i filantropii na przestrzeni wieków, a także wymienił różnorakie akcje charytatywne, które organizowały inne Koła Caritas na terenie całej Diecezji Kieleckiej. Nie zabrakło zabaw, pracy w grupach oraz możliwości zadawania pytań naszemu Gościowi. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tym szkoleniu. Spotkanie zakończyło się zachętą do owocnej pracy oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem.