Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości i Ślubowanie klasy I

W dniu 10 listopada 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku odbyła się urocysta akademia z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz pasowanie na ucznia pierwszej klasy. Tematykę związaną ze świętem przybliżyli uczniowie klasy III, którzy przygotowali program artstyczny wraz ze swoją wychowawczynią panią Anna Matysek-Rapcia.

W tym uroczystym dniu dwie uczennice: Zuzanna Lesisz i Małgorzata Tatarek zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.

W tej podniosłej chwili towarzyszyli im zaproszeni goście: Wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior, radny Jeziorka Józef Świetlik, sołtys Dębna Stanisław Cisłowski, przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka i Rady Rodziców.

Starsi uczniowie powitali najmłodzszych w imieniu całej społeczności szkolnej. Dodali im otuchy, zachęcili do wspólnej zabawy i nauki oraz wytłumaczyli na czym polega pasowanie. Pierwszaki zaprezentowały czego nauczyły się do tej pory  i pokazały, że asługują na miano ucznia. Dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany wspólnie z wychowawczynią panią Katarzyną Zakrzewską. Nie zabrakło wierszy, piosenek o szkole, ojczyźnie  i o ślubowaniu. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły pan Zdzisław Dudzic. Uczennice otrzymały pierwszy dokument - legitymację szkolną oraz dyplomy. Z rąk pana Wójta uczennice otrzymały pamiątkowe portrety. Rodzice wręczyli soim pociechom upominki. Z podziękowaniami dla Dyrekcji, grona pedagogicznego pospieszyli również rodzice uczennic. W organizacji tej podniosłej uroczytości aktwnie uczestniczyli rodzice pierwszaków. Słodka biesiada zakończyła uroczystości.