Mobilne Planetarium Halo Wiedza

W piątek 03 listopada 2017r. uczniowie z klas I-VII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych pięcio i sześciolatków mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach astronomii, które zorganizowane były ,,Mobilnym Planetarium Halo Wiedza”. Pokaz, dla każdej z trzech grup, odbył się w namiocie sferycznym ( 5 m średnicy i 3 m wysokości ) o kształcie kuli i dającym wrażenie przestrzeni kosmicznej.

Uczniowie mogli zgłębiać swoją wiedzę na temat Wszechświata, historii Kosmosu i możliwości jego podboju . Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna. Poznały zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili uczniowie przenieśli się w świat zagadek kosmosu i w przystępny sposób przyswoili sobie zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii.