Zajęcia warsztatowe z pedagogiem

W dniu 20 października 2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach warsztatowych z pedagogiem, pracownikiem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bodzentynie.

Tematem zajęć przeprowadzonych oddzielnie dla klas IV, V, VI i VII była profilaktyka agresji i przemocy wśród uczniów.

Pan Jarosław Sołkiewicz przeprowadził po jednej godzinie warsztatowej z uczniami klas IV- VII na temat zachowań  agresywnych, przeciwdziałania przemocy oraz sposobach radzenia sobie z takimi zachowaniami. Uczniowie, analizując scenki, mieli możliwość  nauczenia się różnych  sposobów radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych w grupie rówieśniczej. Istotnym aspektem warsztatów było doskonalenie umiejętności w zakresie wyrażania własnych emocji przez uczniów oraz  poznanie  sposobów ich rozładowywania i radzenia sobie z nimi (głównie ze złością, agresją i frustracją). Prowadzący zajęcia, Pan pedagog,  zwrócił szczególną uwagę na przeciwdziałanie agresji i dyskryminacji wśród uczniów.