Rajd edukacyjny ,,Puszcza Jodłowa"

Dnia 20 października 2017r. czteroosobowa drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku wzięła udział w IX edycji Rajdu edukacyjnego ,,Puszcza Jodłowa". Naszą drużynę reprezentowali uczniowie klasy V i VI w osobach: Mateusz Marzec, Radosław Styczeń, Dominika Skobel i Krystian Binkowski.

Uczniowie wędrowali ścieżką wyznaczoną na terenie ogrodu dendrologicznego w okolcy siedziby Dyrekcji ŚPN w Bodzentynie. Po drodze drużyny odpowiadały na pytania i rozwiązywały zagadki o tematyce przyrodniczej i krajoznawczej. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu rozpoznawania roślin, znajomości płazów, gadów, ptaków, ssaków ŚPN oraz znajomością Parków Krajobrazowych Województwa Świętokrzyskiego.

Na zakończenie Rajdu odbyło się ognisko wraz z poczęstunkiem oraz podsumowanie imprezy z uroczystym wręczeniem nagród.