X Edycja Wojewódzkiego Konkursu ,,Bezpieczeństwo na piątkę"

W dniu 20 października 2017 roku troje uczniów klasy piątej  brało udział w konkursie pt: „ Bezpieczeństwo na piątkę” na  etapie powiatowym Organizatorami konkursu byli:

Wydział Prewencji i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Kuratorium Oświaty w Kielcach

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach

Targi Kielce.

Celem konkursu było: utrwalenie wiedzy zdobytej w ogólnie objętego bezpieczeństwa. Przygotowanie dzieci do bezpiecznego  spędzania wolnego czasu na wsi i czyhających tam zagrożeń.

W w/w konkursie wzięli udział: Nowak Joanna, Daniel Binkowski i Tomasz Sadrak . Uczniowie musieli wykazać się wiedza z zakresu ruchu drogowego, umiejętności jazdy na  rowerze i pokonywanie przeszkód na placu manewrowym oraz wykazać wiedzę i umiejętności  z pierwszej pomocy przed medycznej.

W eliminacjach tych brało 18 zespołów z całego powiatu kieleckiego.

Ze względu na dużą rywalizację nasi  uczniowie otrzymali  dyplom wraz nagrody za udział. Eliminacje odbyły się na terenie Targów Kielce.