Dziękowali nauczycielom

Kilkudziesięciu nauczycieli, dyrektorów i pracowników gminnej oświaty spotkało się w sobotę 14 października w gospodarstwie agroturystycznym Wiśniowe Wzgórze w Dębnie, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej. Podziękowania i życzenia składali im wójt Andrzej Gąsior oraz wicekurator oświaty Tomasz Pleban.

Uroczystości rozpoczęły się miłym, humorystycznym akcentem. W krótkiej audycji radiowej można było usłyszeć co najmłodsi uczniowie myślą i mówią o szkole oraz swoich nauczycielach. Sepleniące jeszcze głosy maluchów co rusz wyzwalały salwy śmiechu wśród zgromadzonych.

Chwilę później głos zabrał gospodarz gminy, wójt Andrzej Gąsior. Witając zgromadzonych złożył im najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. - Nauczyciel to bardzo i trudny, ważny zawód, niosący za sobą ogromne wyzwanie, misję kształcenia społeczeństwa, nowego pokolenia, czego owoce zbieramy później wszyscy. W tym szczególnym dniu chciałbym bardzo serdecznie podziękować i myślę, że jestem wyrazicielem wszystkich mieszkańców gminy, podziękować za codzienny Wasz trud ponoszony na niwie wychowywani dzieci i młodzieży. Dziękując chciałbym złożyć życzenia, abyście nie gasili serca, abyście mimo wszelkich trudności mieli w sobie pasję nauczania, przekazywania wiedzy i abyśmy owoców Waszej pracy doświadczali każdego dnia. Życzę wielu sukcesów dla Was dla Waszych rodzin – mówił wójt Gąsior.

Po tych słowach wójt zaprosił Tomasza Plebana, wicekuratora świętokrzyskiej oświaty, z którym aby wspólnie wręczył wszystkim dyrektorom szkół specjalne statuetki.

W imieniu nauczycieli i pracowników szkoły w Jeziorku obecnych i nieobecnych na spotkaniu statuetkę odebrał dytektor szkoły Pan Zdzisław Dudzic.

Po wręczeniu statuetek głos zabrał wicekurator oświaty. Tomasz Pleban składając życzenia w imieniu swoim oraz minister Anny Zalewskiej mówił o dokonaniach rządu w dziedzinie oświaty, między innymi o wprowadzonym dodatku wyrównawczym dla nauczycieli.

Wystąpieniem kuratora zakończyła się część oficjalna, po której zgromadzeni mogli zjeść posiłek i wziąć udział w zabawie tanecznej.

W poprzednich latach obchody Dnia Edukacji Narodowej odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano je w gospodarstwie agroturystycznym Wiśniowe Wzgórze w Dębnie i wszystko wskazuje na to, że taka formuła bardziej przypadła do gustu pedagogom i pracownikom naszej oświaty.

- Ja się najbardziej cieszę, ze zmiany miejsca obchodów, bo ten lokal jest na terenie obwodu mojej szkoły, więc mam blisko – żartował nasz dyrektor.