Zajęcia rekreacyjno - sportowe „UPOWSZECHNIANIE SPORTU W ŚRODOWISKU WIEJSKIM - AKTYWNOŚĆ NA START”

Od dnia 05 września 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku relizowany jest projekt pod nazwą „UPOWSZECHNIANIE SPORTU W ŚRODOWISKU WIEJSKIM - AKTYWNOŚĆ NA START”. W ramach tego zadania dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki przewidziana jest organizacja, przeprowadzenie i upowszechnienie aktywności fizycznej poprzez realizację zajęć rekreacyjno-ruchowych.

Organizatorem jest Uczniowski klub Sportowy „ISKRA” przy Szkole Podstawowej w Sarbicach, natomiast Publiczna Szkoła Podstawowa w Jeziorku jest partnerem projektu.

Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu, we wtorki, środy i piątki w grupie 20 osobowej złoonej z uczniów i uczenic z klas V-VII.

Planowane zakończenie projektu to 20 grudnia 2017r.

Zajęcia rekreacyjno - sportowe prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego PSP w Jeziorku.

W programie zajęć rekreacyjno - sportowych są gry zespołowe: piłka nożna, unihokej, piłka siatkowa, piłka koszykowa; gry rekreacyjne: badminton, tenis stołowy, bilard, ringo oraz gry i zabawy ruchowe.

Zajęcia zapewniają uczestnikom zadania pełen rozwój aktywności fizycznej.