Obchody Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole

Dzień 26 września obchodzony jest w Europie jako Europejski Dzień Języków. Uczniowie naszej szkoły rozumieją znaczenie nauki języków obcych, dlatego wszyscy, od klasy IV do VII, włączyli się w obchody tego święta. Nasza szkoła w tym roku postanowiła skupić się na dwóch językach, które są popularne i nauczane w naszej szkole, czyli angielskim i niemieckim.

Kilka dni wcześniej, każda klasa wylosowała dla siebie język, a tym samym kraj i otrzymała zadania. Pierwsze to przygotowanie plakatu z informacjami na temat atrakcji i symboli danego kraju. Drugim zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnej o danym kraju. Impreza podsumowująca dokonania uczniów odbyła się we środę 27 września 2017r. przy udziale Pana Dyrektora Zdzisława Dudzica i nauczycieli języków obcych, panów Marka Sieńka i Marka Telki. Plakaty były nie tylko dekoracją, ale przede wszystkim źródłem wiedzy dla uczniów, a prezentacje  jeszcze bardziej przybliżyły wszystkim uczestnikom wybrane państwa. Dzięki nim dowiedzieliśmy się wiele o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, a nawet Stanach Zjednoczonych Ameryki.