,,POZNAJĘ I CHRONIĘ WŁASNE DZIEDZICTWO PRZYRODNICZE” – RAJD EDUKACYJNY

W dniu 18 września 2017r. trzynaścioro uczniów z klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku uczestniczyło w jednodnowym wyjeżdzie edukacyjno-przyrodniczo-krajoznawczym w ramach projektu edukacyjnego ,,Poznaję i chronię własne dziedzictwo przyrodnicze"

Program wyjazdu przedstawiał się następująco:

1. Zapoznanie się z walorami przyrodniczymi ŚPN wraz ze zwiedzaniem galerii widokowej na gołoborzu i Muzeum Przyrodniczego ŚPN na Świętym Krzyżu

2. Zwiedzanie Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej.

3. Udział w warsztatach zielarskich i kulinarnych. Własnoręczne przygotowanie naparów i potraw na bazie składników naturalnie występujących u podnóża Gór Świętokrzyskich.

Zajęcia i warsztaty dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń i wzbogaciły wiedzę o treści przyrodnicze, historyczne oraz regionalne.