Sprawozdanie z Półkolonii Letniej 2017 organizowanej w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku w dniach 24.07.2017r.- 04.08.2017r.

Organizowana już po raz piąty w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku. Wypoczywało 2 grupy dzieci w wieku od 6 lat do 16 lat. Wszystkich dzieci było 30.

Kadra, która opiekowała się dziećmi to nauczyciele posiadający pełne kwalifikacje pedagogiczne.

Dzieci będące na Półkolonii były z miejscowości Gminy Nowa Słupia.

Półkolonia przebiegła rytmicznie i bez zakłóceń, a dzieci były uśmiechnięte
i zadowolone. Gazetka szkolna była codziennie wzbogacona o nowe zdjęcia.

Harmonogram Półkolonii zawierał profilaktykę zdrowotną, wycieczki, warsztaty różnego rodzaju oraz zasady  jak bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji.

Odbyły się spotkania: z pracownikiem Państwowej Inspekcji Pracy Stanisławem Golmento oraz z pielęgniarką nt. ,,Jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej?”. Dzieci wysłuchały z zainteresowaniem wykładu pielęgniarki, która zaprezentowała również pokaz udzielania pierwszej pomocy, gdzie udział brały dzieci. Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu pożytecznych informacji. Mieliśmy również spotkanie z Policją (Komenda Miejska Policji w Kielcach Wydział Ruchu Drogowego) oraz z druhami OSP z Nowej Słupi, gdzie omawiano problematykę związaną z bezpieczeństwem na drodze, nad wodą i zachowaniem bhp i ppoż.

W kolejnych dniach byliśmy na basenie w Starachowicach gdzie dzieci uczyły się pływać oraz w Kinie „Helios” w Starachowicach  na filmie

pt. ”Mała Wielka Stopa”  .Ponadto zwiedziliśmy Zamek Królewski

w Chęcinach . Mieliśmy niepowtarzalną okazję zwiedzić Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie oraz zobaczyć Wielkoformatowe Akwarium „Oceanika” i pomnik przyrody „Dąb Bartek” w Zagnańsku.

Nie sposób wymienić wszystkich rodzajów zajęć, ale należy wspomnieć też o wyjeździe do „Leśnego  Zacisza” w Lisowie gdzie dzieci mogły zobaczyć różne gatunki zwierząt i mile spędzić czas w parku linowym.

Podsumowanie Półkolonii odbyło się  w piątek  04 sierpnia w formie pikniku. W zakończeniu półkolonii letniej  uczestniczyli: opiekunowie półkolonii, dzieci oraz ich  rodzice. Było mnóstwo podziękowań, pamiątkowe dyplomy dla uczestników Półkolonii a każde dziecko otrzymało mini wyprawkę.

Opiekę medyczną zapewniła pielęgniarka Ewa Pastuszyńska.

Dożywianie w formie cateringu serwowała nam firma ,,TERM” z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Półkolonia została zorganizowana dzięki Stowarzyszeniu Edukacyjnemu „Nieskończoność” Sarbice 4 i obejmowała dzieci, których rodzice są rolnikami ubezpieczonymi w KRUS. Dzięki tej Półkolonii 30 dzieci miało zapewnione ciekawe i szczęśliwe oraz bezpieczne 10 dni wakacji.