Konkurs pt. ,,Segreguj z nami - butelki typu PET oraz papier"

W ramach konkursu ,,Segreguj z nami - butelki typu PET oraz papier" organizowanego pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kielcach uczniowie naszej szkoły kolejny raz przynosili do szkoły posegregowane odpady pochodzenia komunalnego: butelki typu PET i papier.

Poprzez konkurs uczniowie przekonali się, że selektywne zbieranie odpadów jest nie tylko ,,ekolgiczne", ale również ,,ekonomiczne", gdyż można je sprzedawać.

Recykling zmniejsza ilość odpadów na wysypiskach oraz oszczędza surowce i energię.

Zebrano 166 kg makulatury i 35 kg butelek typu PET.

Największą ilość surowców wtórnych zebrali uczniowie:

Jakub Duś z kl. IV

Malwina Kurpińska z kl. V

Kazdy uczestnik otrzymał zeszyt 60-kartkowy z marginesem i nadrukiem na okładce o tematyce ekologicznej, promującej zbiórkę surowców wtórnych.

Zasada przyznawania wyglądała następująco: 1 zeszyt=10 kg papieru=2 kg butelek typu PET

Dodatkowo przez cały rok trwa zbiórka zużytych baterii - jako odpadów niebezpiecznych dla środowiska, które nie powinny trafić na wysypiska śmieci.