I Dziecięca Sesja Rady Gminy Nowa Słupia

6 czerwca 2017 r. dwie uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku: Oliwia Dwojewska i Julia Laskowska wraz z grupą uczniów z terenu Gminy wcieliła się w rolę radnych obradując na  I Dziecięcej Sesji Rady Gminy. Podczas obrad Młodzi Radni debatowali nad przygotowanymi wcześniej projektami uchwał oraz poddali je pod głosowanie.

Początkowo uczestnicy byli trochę onieśmieleni, ożywili się podczas dyskusji nad stanem bezpieczeństwa naszej Gminy oraz szkół. Młodzi Radni zadawali mnóstwo pytań do gościa specjalnego – mł. asp. Bartosza Ponikowskiego, który na każde pytanie udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Na zakończenie wszystkie dzieci z rąk Zastępcy Wójta – Włodzimierza Zaręby oraz Przewodniczącego Rady Gminy - Sylwestra Kozłowskiego otrzymały Certyfikaty Radnych Dziecięcej Sesji Rady Gminy oraz pamiątkowe spinki z herbem Gminy.