Festyn z okazji Dnia Dziecka

W dniu 4 czerwca 2017 roku na terenie Centrum Kulturowo-Archeologicznym odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany Stowarzyszenie Zdrowy Człowiek „EMERYK”, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich. W imprezie udział wzięli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku, którzy wraz z opiekunem panem Markiem Telką i rodzicami mogli korzystać z przygotowanych dla nich niespodzianek.

Na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji zjeżdżalnie i place zabaw, malowanie włosów, słodkie upominki oraz balony z helem. Podczas festynu swoje występy prezentowały dzieci ze szkół z terenu Gminy Nowa Słupia. Uczniowie klasy IV zaprezentowali piosenkę ,,Świętokrzyskie jakie cudne”, która odśpiewali przy akompaniamencie pana Zbigniewa Budzińskiego, natomiast uczennica klasy VI Julia Laskowska wykonała utwór w języku angielskim pt. ,,Titanium”. Ciekawą atrakcją był pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany przez Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Włoch oraz Starej Słupi.