Zielona Szkoła

W dniach od 22 do 26 maja 10 uczniów naszej szkoły wraz z uczniami ze szkół podstawowych z Pokrzywianki, Jeleniowa, Mirocic i Starej Słupi  w liczbie 47 osób uczestniczyli w Zielonej Szkole, zorganizowanej przez Biuro Turystyczne Horyzont z  Ostrowca Św. Miejscem zakwaterowania  był  pensjonat   ,, U Eli’’ w Białce Tatrzańskiej.

Program pobytu przedstawiał się następująco:

• Pieniny-Muzeum Przyrodnicze w Krościenku oraz spacer szlakiem na Górę Wdżar.
  • Wycieczka w Pieniny –spacer wąwozem Homole.
  • Spotkanie z folklorem-poznanie strojów regionalnych, degustacja potraw regionalnych, pokaz tańców góralskich, konkursy, quizy.
  • Wyjazd do Zatoru-całodniowy pobyt w Energylandii-największym w Polsce Rodzinnym  Parku Rozrywki.
  • Zakopane- zwiedzanie miasta, Krupówki, skocznie narciarskie.
  • Muzeum Władysława Hasiora – jedyne w swoim rodzaju.
  • Łagiewniki-zwiedzanie Centrum Jana Pawła II wraz z Muzeum Św. Jana Pawła II.
  • Zamek w Dębnie –zwiedzanie malowniczego zamku, wyposażenie wnętrz, komnaty zamkowe, zbrojownia.

Na zielonej szkole dzieci i młodzież zamiast spędzić czas przed komputerem mogli wypocząć, a także nauczyć się nowych umiejętności i przeżyć niezapomniane chwile. Taki wyjazd uczy ich pracy zespołowej, uwrażliwia na piękno przyrody oraz często zapewnia obcowanie ze zwierzętami.