Zajęcia na basenie

Od dnia 06 maja 2017r. piętnaścioro uczniów z klasy I i II Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku uczestniczy w bezpłatnych zajęciach nauki pływania.

Świętokrzyska Akademia Sportu w Kielcach pozyskała fundusze na zajęcia sportowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów „Umiem Pływać „ Dzięki temu dzieci z naszej szkoły uczestniczą w systematycznych zajęciach nauki pływania, które odbywają się w każdą sobotę na krytym basenie w Starachowicach. Opiekunami naszych uczniów w czasie przejazdu jak i pobytu na basenie są nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku.

Partnerem projektu jest Gmina Nowa Słupia, która zapewnia bezpłatny transport.

Dla dzieci to nie tylko dobra zabawa, ale również duża szansa na opanowanie podstawowych umiejętności pływania, ale również spędzone chwile na pływalni są doskonałą receptą dla dzieci na aktywną integrację międzyszkolną. Główne podsumowanie programu odbędzie się w połowie grudnia w Kinie Helios w Kielcach, po zakończeniu całego cyklu zajęć.