Wycieczka do Magicznych Ogrodów w Janowcu

W dniu 16.05.2017 r. uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku wraz ze swoimi wychowawcami: Agatą Jaworską, Martą Styczeń i Anną Matysek-Rapcia udali się na wycieczkę do Parku Tematycznego - Magiczne Ogrody w Janowcu. Miejsce to jest niezwykłym połączeniem natury z baśniowym światem.
Zwiedzanie obejmuje kilka krain, wśród nich są: Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Robankowa Łąka, Bulwiakowa Osada, Mordole, Wodny Świat, Smocze Gniazdo i Krasnoludzki Gród. W poszczególnych krainach dla zwiedzających przygotowywane są różnorodne niespodzianki. Osadę poruszających się bulwiaków dzieci zwiedzały kolejką. Zaś po drodze do ich krainy spotkamy kilkumetrową gąsienicę i smoka Araka, którego siedzibą jest straszne"Mroczysko”. W ogrodach natknęliśmy się na Gobliny, psotliwe Mordole, Wróżki Smużki, Robanki i strzegące ogrodu Krasnoludy.
Oprócz tego w "Magicznych Ogrodach” zobaczyliśmy piękne skalniki, oczka wodne i wodospady oraz kilkaset gatunków i odmian roślin m.in. róże, wrzosy, hortensje, irysy czy lilaki.
Ponadto wolny czas spędziliśmy na znakomitym placu zabaw i rekreacji z mini podziemiami, stanowiskiem rycerskim oraz licznymi atrakcjami.