Konkurs „W Świętokrzyskie na zieloną szkołę”

Uczniowie klasy II wraz ze swoją wychowawczynią Martą Styczeń przystąpili do ogólnopolskiego konkursu pod hasłem: „W Świętokrzyskie na zieloną szkołę” organizowanego przez Grupę MAC S.A. oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Akcja promuje wiedzę, historię, geografię, kulturę i walory turystyczne niezwykłej świętokrzyskiej krainy.

Pierwszy etap to losowanie szkół. Mieliśmy wielkie szczęście, bo znaleźliśmy się w gronie stu typowanych klas. W nagrodę otrzymaliśmy książkę pt. „Podróżownik – Świętokrzyskie”, po jednym egzemplarzu dla każdego ucznia oraz wychowawcy. Autorami serii jest para znanych podróżników: Anna i Krzysztof Kobusowie, którzy od lat pokazują, że podróżowanie z dziećmi to zupełnie nowy wymiar przygody.  Książka jest przewodnikiem po najatrakcyjniejszych dla dzieci miejscach województwa świętokrzyskiego. Przewodnik przybliża dzieciom popularne atrakcje turystyczne: Ujazd, Sandomierz, Bałtów, Krzemionki Opatowskie, Święty Krzyż, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, Ćmielów, Geopark, skansen w Tokarni, Sabat Krajno, Europejskie Centrum Bajki, Świętokrzyski Park Narodowy, Jaskinię Raj, zamek w Chęcinach, Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu, Świętokrzyską Polanę a także znane miejscowości uzdrowiskowe takie, jak Busko-Zdrój i Solec-Zdrój. Dzięki zawartym w przewodniku licznym naklejkom, grze planszowej, kartom memo i tangramom dzieci poprzez aktywną zabawę poznają region, bawiąc się i ucząc jednocześnie. Drugi etap konkursu to nagranie filmu video „Dlaczego warto przyjechać na wycieczkę do województwa świętokrzyskiego”.      Z niecierpliwością i nadzieją  czekamy na ogłoszenie wyników.