Uczniowie sprawdzili wiedzę leśno-ekologiczną

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale konkursu wiedzy leśno–ekologicznej organizowanym przez Lasy Państwowe –Nadleśnictwo Łagów. Tegoroczna edycja, która odbyła się 10 kwietnia 2017r. zgromadziła 33 trójosobowe drużyny z 24 szkół podstawowych i 7. gimnazjów z terenu działania Nadleśnictwa Łagów. W tym roku w skład drużyny reprezentującej naszą szkołę weszli: Radosław Styczeń z kl. IV, Krystian Binkowski z kl. V i Oliwia Dwojewska z kl. VI. Uczniowie, których opiekunem była Pani Ewa Binkowska zajęli siódme miejsce.
Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie musieli wykazać się wiedzą  z zakresu  rozpoznawania roślin, znajomości głosów pospolitych ptaków, informacji na tematy związane z lasem i ekologią.
W przerwie pomiędzy pisaniem testu konkursowego a podaniem wyników uczniowie wraz z nauczycielami posadzili kilkadziesiąt  jarzębin w ramach akcji „1000 drzew na minutę".