Przedstawienie teatralne pt.,,Uratujmy Krainę Baśni"

Dnia 29.03.2017 r uczniowie z klas 0-IV wzięli udział w przedstawieniu "Uratujmy krainę baśni". Obejrzeliśmy piękną opowieść o wartości baśni i bajek. Aktorzy z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja z Białegostoku opowiedzieli dzieciom zabawne, a jednocześnie ciekawe i pouczające historie. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy Jacusia i Telewizorka , którzy nakłaniali wszystkich do grania na komputerze oraz oglądania telewizji – twierdząc, że to o wiele lepsze od czytania książek. Jednak nasze dzieci przekonały Jacka, że książki i bajki są prawdziwym bogactwem. Pomogły również uratować Wielką Księgę Baśni i zobowiązały się do codziennego czytania.

Teatrzyk pokazał nam jakie wartości mogą płynąć z czytania książek. Jednocześnie nakłania dzieci do pożytecznego spędzania czasu wolnego. Neguje bezwartościowe, przepełnione przemocą gry komputerowe i programy telewizyjne. Podkreśla korzyści płynące z obcowania z książką i klasyczną baśnią, które przyczyniają się do tego, że świat staje się bardziej intrygujący i wartościowy.

Atutami spektaklu był aktywny kontakt aktorów z dziećmi. Dzięki tej sztuce dzieci mogły same się przekonać, że warto jest porzucić klawiaturę i zajrzeć do świata książki, który skrywa tajemniczość i marzenia bez których świat dziecka byłby szary i smutny. Przedstawienie wzbudziło wiele emocji. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy.

Wydarzenie to zostało sfinansowane ze środków Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku.