Podsumowanie XXV Tygodnia Kultury Języka

Tegoroczny - Jubileuszowy Tydzień Kultury Języka – przebiegał pod hasłem „Kto czyta, błądzi mądrze i z refleksją”.  Realizując odgórne cele, czyli   uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu oraz  stworzenie możliwości aktywnego uczestnictwa w propozycjach różnorodnych form służyły następujące konkursy.

Tradycyjnie, jak co roku odbył się  Konkurs Ortograficzny pod hasłem „Każdy może zostać Mistrzem Ortografii”, ten zaszczytny tytuł  otrzymała:

Zuzanna Bryła z kl. VI

15.03.2017. to dzień , w którym mogliśmy posłuchać recytacji humorystycznych utworów. Uczniowie  udowodnili , że poezja jest ich prawdziwą pasją. W tym konkursie laureatami zostali:

Oddział przedszkolny:

I MIEJSCE - Amelia Styczeń

II MIEJSCE - Bartosz Dwojewski

III MIEJSCE - Amelia Dekiel

Oliwier Rak

Mikołaj Bzymek

Kategoria kl. I- III

I MIEJSCE - Zosia Treska

II MIEJSCE - Gabrysia Staszkowska

III MIEJSCE - Ania Binkowska i Wiktor Kurpiński

Kategoria kl. IV-VI

I MIEJSCE - Dominika Skobel

II MIEJSCE - Zuzanna Bryła

III MIEJSCE-  Oliwia Dwojewska i Krystian Binkowski

Nową inicjatywą tegorocznych obchodów był konkurs na najpiękniejszy zeszyt z języka polskiego pt.: ,,Twój zeszyt świadczy o Tobie” , którego celem jest promowanie estetycznego prowadzenia zeszytów i dbałości o graficzny kształt pisma.  W tej kategorii zwycięzcami zostali:

KL. I – Amelia Bzymek, Jowita Pokrzywa, Basia Głodowska

KL.II – Nadia Dekiel, Katarzyna Lasek, Mateusz Dwojewski

KL. III -  Gabrysia Staszkowska, Gabrysia Bzymek, Ania Binkowska

Kl. IV – Zuzanna Rola

KL. V – Dominika Skobel

KL.VI -  Oliwia Dwojewska, Zuzanna Bryła, Julia Laskowska

Ostatnim  przedsięwzięciem uczniów był konkurs biblioteczny na plakat klasowy pt.: ,, Zareklamuj swoją ulubioną książkę” . Aby zobaczyć prace uczniów zapraszamy do galerii zdjęć.

Do  tegorocznych obchodów   Tygodnia Kultury Języka  włączyli się  również rodzice oraz babcia najmłodszej  społeczności uczniowskiej, czyli oddziału przedszkolnego.  Był to  czas pożyteczny zarówno kulturowo, jak i integracyjnie. Dzień ten upłynął nam na głośnym czytaniu dzieciom . I z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania za udział i za zaangażowanie się w akcję ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”

Najprzyjemniejszą atrakcją dla uczniów kl. IV-VI w tegorocznych obchodach była wycieczka do Centrum Edukacyjnego Szklany Dom w Ciekotach , gdzie zwiedzaliśmy Dworek Stefana Żeromskiego oraz  wizyta w redakcji gazety ,,Echo Dnia” w Kielcach.

21.03.2017 r. to dzień, w którym dokonaliśmy uroczystego wręczenia nagród wszystkim zwycięzcom.

Koordynatorem Tygodnia Kultury Języka w naszej szkole była Pani Agnieszka Bis.