Konkurs plastyczny ,,Bezpiecznie na wsi to podstawa-środki chemiczne to nie zabawa"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa"

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
Tegoroczna edycja przebiegająca pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”, które ma zwrócić uwagę uczniów wiejskich szkół podstawowych na zagrożenia związane z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych, w tym przede wszystkim substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów (szczególnie wapna palonego) i rozpuszczalników organicznych, a także substancji szkodliwych powstających w procesie produkcji rolniczej.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe.

Do szkolnego koordynatora konkursu Pani Agaty Jaworskiej wpłynęło 13 prac, z których szkolna komisja konkursowa wybrała po trzy w dwóch kategoriach: kl.0-III i IV-VI.

Laureatami etapu szkolnego zostali: Amelia Styczeń, Mateusz Kupisz, Mateusz Dwojewski, Radosław Styczeń, Zuzanna Bryła i Oliwia Dwojewska, których prace reprezentować będą naszą szkołę w etapie gminnym konkursu.